• Slider 8
  • Slider 7
  • Slider 9

Realizacja 6

Wyposażenie tego segmentu w zabudowie szeregowej to była czysta przyjemność, tym bardziej, że Klienci zaufali nam po raz kolejny. Do zaprojektowania i zrealizowania przypadła nam przede wszystkim kuchnia, która w subtelny sposób łączy się  z zabudową RTV w salonie. Szafki zabudowy RTV nie pełnią tylko i wyłącznie funkcji przechowywania, ale również zapewniają dodatkowe miejsca siedzące. Telewizor został powieszony na tle pionowych drewnopodobnych lameli, które jak odbicie w lustrze pojawiają się również za kanapą jako dodatkowa ozdoba. Lamele nie dość, że są aktualnie hitem wnętrzarskich trendów, są również bardzo lubiane przez naszych Klientów.

Granicę między kuchnią, a strefą dzienną wyznacza przeszklona, podświetlona witryna, szkło zostało osadzone w czarnej aluminiowej ramie, do ramy dopasowane zostały subtelne, krawędziowe uchwyty. Czarnymi akcentami są również sprzęty AGD, które błyszczą jak elegancka biżuteria. Inwestorzy postawili również na ciemny zlewozmywak i baterię, które doskonale komponują się z kolorem blatu laminowanego. Zarówno czerń  jak i beton użyty w tym wnętrzu są industrialnym akcentem i nadają surowości, która doskonale równoważy się z drewnopodobną płytą meblową, a fronty lakierowane w połysku perfekcyjnie odbijają światło i nadają lekkości wnętrzu. Połączenie tych kolorów i materiałów to przepis na ciepłe, przytulne, ale również eleganckie i nowoczesne wnętrze.

Z uwagi na długie i wąskie wnętrze, pamiętając o tym, że musimy w projektowanym wnętrzu pozyskać jak największą przestrzeń do przechowywania zabudowaliśmy meble do samego sufitu. Zabieg spłycenia górnego rzędu szafek sprawił, że zabudowa wysoka wokół lodówki jest lżejsza i bardziej przestrzenna. Z drugiej strony kuchni w trakcie projektowania mogliśmy sobie pozwolić na minimalny podział szafek wiszących pod względem szerokości i zaproponowanie Klientom większych, funkcjonalnych przestrzeni do przechowywania dzięki zastosowaniu systemów, które unoszą fronty ku górze. Zastosowane systemy posiadają dożywotnią gwarancję i są jednym słowem niezawodne. Szafki wiszące z białymi lakierowanymi frontami doskonale się prezentują, a ich kolor i błysk nie dominują i nie obciążają trudnej przestrzeni, wręcz przeciwnie dodają lekkości.

Oprócz kuchni i strefy dziennej zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy również strefę wejściową oraz toaletę i łazienkę. We wszystkich wnętrzach zostały użyte te same materiały, ale w różnych konfiguracjach, tak aby wystrój wszystkich pomieszczeń tworzył wspólna całość.

W strefie wejściowej Inwestorom zależało na funkcjonalnym wykorzystaniu przestrzeni. Mimo ograniczonej przestrzeni udało się zaprojektować miejsce do siedzenia poprawiając znacząco komfort tej strefy. Dodatkowo znalazło się miejsce do przechowywania ukryte za dużą taflą lustra, które dodatkowo powiększa niedużą przestrzeń. Nie zapomnieliśmy również o miejscu do odwieszania odzieży wierzchniej, ale najważniejsze, że sprytnie udało nam się schować i zamaskować nieestetyczne obudowy instalacji elektrycznych.

W łazienkach głównym elementem są zabudowy ścian w których zamaskowane są stelaże podtynkowe misek wc i bidetów oraz ukryte szafki, które zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania. Tu również pojawiają się lamele i są delikatnym akcentem dekoracyjnym.

Kolejnymi elementami w łazienkach są szafki umywalkowe wyposażone w wygodne szuflady do przechowywania podręcznych kosmetyków. Drewnopodobne szafki umywalkowe wyposażone są w blaty laminowane, a uchwyty krawędziowe w czarnym kolorze i stalowe nogi wykonane na wymiar oprócz pełnienia konkretnych funkcji pełnią również funkcję dekoracyjną nadając szafkom charakteru.