• Slider 8
  • Slider 7
  • Slider 9

Realizacja 15

Sercem tej kuchni zdecydowanie jest wyspa. Wyspa, która nie tylko zapewnia dodatkową powierzchnię blatów roboczych, ale również tworzy pewnego rodzaju granicę i wydziela strefy. Dodatkowo wyposażona została w dekoracyjną donicę, w naszym ulubionym dekorze laminatu. Dekor ten jest również powtórzony na płaszczyźnie blatu. Nieoczywista czerń uatrakcyjniona delikatnymi białymi żyłami dodają nie lada charakteru. Czarne akcenty podyktowane blatem spełniają swego rodzaju kontur i podkreślenie bieli i laminatu drewnopodobnego.

Dekor drewnopodobny mimo tego, że użyty w dużej ilości i na dużych płaszczyznach nie dominuje tego wnętrza, a spełnia rolę ocieplenia i zrównoważenia pozostałych akcentów kolorystycznych. Fronty mebli w szafkach dolnych zostały wykonane z płyty MDF, która została polakierowana w kolorze sterylnej bieli i wykończona na wysoki połysk. Swego rodzaju surowość została również zastosowana w wykończeniu jednej ze ścian w postaci industrialnego betonu. Dla równowagi ściana naprzeciwko została wykończona laminatem drewnopodobnym z niebywale naturalnym rysunkiem usłojenia. Warto podkreślić, iż wysoka zabudowa w której umieszczona jest lodówka oraz inne urządzenia AGD, nie dość, że perfekcyjnie symetryczna to zaprojektowana i wykonana w tzw. ciągłości usłojenia.

Kuchnia z uwagi na różnorodność materiałów została wyposażona w różnego rodzaju uchwyty. Uchwyty frezowane we froncie mogły pojawić się tylko we frontach z płyty MDF, bo tylko ona w procesie produkcji pozwala na ich wykonanie, a w późniejszym etapie lakierowanie i polerowanie. W płycie meblowej drewnopodobnej zastosowaliśmy subtelne lecz czarne uchwyty krawędziowe. Naszym zdaniem wszystko komponuje się bardzo spójnie. Wspomniana wcześniej czerń jako akcent pojawia się nie tylko w uchwytach, ale również w innych elementach tj. jak armatura, zlewozmywak, i całe AGD. AGD to nie tylko urządzenie kuchenne spełniające swą funkcję, ale bardzo często element dekoracyjny we wnętrzu, jak w tym przypadku okap. Wszystkie sprzęty Inwestorzy mogli zamówić u nas, a my mogliśmy wykonać z przyjemnością tą kompleksową realizację.