• Slider 8
  • Slider 7
  • Slider 9

Realizacja 13

W tym przypadku mieliśmy przyjemność zrealizować dla naszych Klientów sporych rozmiarów zabudowę kuchenną oraz niemałą szafę w strefie wejściowej. W obu pomieszczeniach zostały użyte materiały najwyższej jakości.

Kuchnia w klasycznym połączeniu kolorystycznym, ale jakże ponadczasowa. Odświeżająca biel w połysku wylakierowana na płycie MDF przełamana naturalnym dębowym fornirem to połączenie wydaje się być idealne nie tylko w zestawieniu kolorystycznym, ale również pod względem właściwości materiałów. Inwestorom zależało nie tylko na efekcie wizualnym, który będzie cieszył oko przez długie lata, ale istotny również był wysoki gatunek użytych surowców. Nie bez powodu na wykończenie blatów zostały wybrane konglomeraty, które są trwałe, odporne na zarysowania oraz wodoodporne dzięki czemu mogliśmy zastosować rozwiązanie zlewozmywaka podwieszanego. Kolor blatów został dopasowany do podłogi.

Meble zostały zaprojektowane w bardzo ergonomicznym układzie funkcjonalnym. Ilość miejsca do przechowywania oraz powierzchnia blatów roboczych zapewnia wygodne gotowanie i korzystanie z kuchni nawet przez kilku domowników jednocześnie. Półwysep pełni rolę granicy ze strefą dzienną, został wyposażony w dodatkowe miejsce do przechowania dostępne od strony salonu. Przy jego projektowaniu nie zapomnieliśmy również o akcencie dekoracyjnym, mowa tu o regale na wino, który jest tu zwieńczeniem całej zabudowy. Szafki wiszące nie zostały zawieszone na całej długości szafek dolnych aby nadać trochę lekkości całej zabudowie. Przy projektowaniu szafek nad płytą gazową musieliśmy pamiętać o lokalizacji ich na odpowiedniej wysokości, aby nie narażać zarówno mebla jak i okapu na zbyt wysoką temperaturę. Istotą kwestią było osłonięcie ścian w przestrzeni najbardziej na rażonej na zabrudzenia i tu Klienci postawili na minimalistyczne rozwiązanie w postaci jednokolorowych tafli szkła.

Strefa wejściowa długa i wąska, ale jej rozmiary w zupełności wystarczyły, aby zaprojektować w niej pełnowartościowych wymiarów szafę oraz zapewnić wygodna komunikację.

Z uwagi na kształt pomieszczenia problematyczna kwestią było w jakim miejscu odkładać buty codziennego użytku, odwieszać odzież wierzchnią, czy też w razie konieczności przysiąść podczas ubierania. Na szczęście nasi projektanci zawsze maja w zanadrzu ciekawe rozwiązania i patenty. Szafa została wyposażona w głęboko cofnięty cokół dolny, dzięki czemu sprawia wrażenie zawieszonej. Ten zabieg zapewnił miejsce odstawcze na buty jak również sprawił, że cała zabudowa mimo swych rozmiarów sprawia wrażenie dużo lżejszej.

W szafie została wydzielona strefa na wygodne tapicerowane siedzisko. Ta przestrzeń została zaprojektowana w odpowiednich rozmiarach tak, aby zapewniała też przestrzeń do odwieszania garderoby codziennej.

Cały podział szafy został podyktowany wymaganiami przedstawionymi przez Klientów. Szafa zawsze wymaga zebrania bardzo rzetelnego wywiadu, tak aby zapewnić możliwie najbardziej funkcjonalną przestrzeń do przechowywania. Indywidualne dopasowanie wyposażenia w postaci akcesoriów to dodatkowy atut, który sprawia, że korzystanie staje się wygodniejsze. Dlatego tak istotnym jest aby każdy taki mebel był skrojony wedle personalnych potrzeb każdego Klienta.