• Slider 8
  • Slider 7
  • Slider 9

Realizacja 12

Bardzo często przy pierwszym spotkaniu, zadając pytanie naszym potencjalnym Klientom w jakich kolorach ma być kuchnia słyszymy: biel, szarość, drewno. Dla wielu może się wydawać nudne, ale czyż nie jest to przepis na ponadczasową świeżość i po prostu przytulne wnętrze?

To jasne wnętrze z cudownym widokiem za oknem, żal byłoby wyposażyć w ciemne meble. Dlatego bardzo się cieszymy, że Inwestor postawił tutaj na jasne barwy i zaufał nam w procesie projektowania.

Ten układ kuchni jest bardzo popularny w ostatnim czasie, gdyż można w nim mieć tak naprawdę wszystko.

Wysoka zabudowa w której umieszczane są często sprzęty AGD, ale również nieograniczona przestrzeń do przechowywania. Można taką zabudowę wyposażyć w wysokie systemy cargo, czy też jak w tym przypadku w segmenty z szufladami wewnętrznymi. My je określamy jako wieże spiżarniane – bo mieszczą wszystko, a dzięki temu, że składają się z dowolnej ilości szuflad niskich czy wysokich możemy wyjechać konkretną szufladą i w danej chwili mieć wygodny dostęp do całej wypełnionej przestrzeni.

Oprócz tego, ten układ daje nam typowe blaty robocze, a pod nimi szuflady, zwykłe szafki, czy też szafki z dodatkowymi systemami, które poprawiają ergonomię w naszej kuchni.

Częstym system używanym w tego rodzaju układzie mebli jest system narożny, który ułatwia nam dostęp do rogu, a przestrzeń zostaje w pełni wykorzystana.

Ponad to układ ten zapewnia nam swego rodzaju oddzielenie strefy dziennej od kuchennej poprzez zastosowanie wyspy, a w tym przypadku konkretnie półwyspy. Dzięki temu zyskujemy większą przestrzeń blatów roboczych no i mamy lubianą przez wielu z nas wyspę.

Jeśli na wyspie zaplanujemy miejsce do siedzenia to nie zyskujemy tylko i wyłącznie miejsca do spożywania szybkich posiłków, ale staje się ona centralnym punktem podczas dnia codziennego, czy też spotkań w większym gronie.

Strefy w kuchni zostały wydzielone kolorystycznie. Wysoka zabudowa to główny i dominujący element z frontami z płyty meblowej laminowanej drewnopodobnej. Zostały one zamontowane zgodnie z ciągłością usłojenia tzn. rysunek słoi przechodzi z frontu na front, dzięki czemu wygląda ona bardzo naturalnie. Dla zachowania lekkości szafki dolne zostały zaprojektowane w kolorze bieli. Dzięki zastosowaniu płyty MDF lakierowanej mogliśmy zaproponować naszym Klientom rozwiązanie uchwytów frezowanych. Kolor szarości został przypisany podłodze i blatom z konglomeratu. Ciemniejsze płaszczyzny poziome zawsze dodają stabilności, a w tym przypadku również podkreślają pozostałe użyte barwy we wnętrzu.