• Slider 8
  • Slider 7
  • Slider 9

Realizacja 10

Elegancka, dystyngowana, ale przy tym domowa, ciepła ze smakiem i przekornie przełamana nowoczesnymi akcentami.

Wszystko to pięknie brzmi i finalny efekt w pełni zadawala zarówno nas jak i nasza Klientkę, ale nie da się ukryć, że pomieszczenie to nie dość, że niewielkie to bardzo nieustawne. Dwa otwory drzwiowe, okno, a pod nim kaloryfer oraz komin, ale jak zawsze sprostaliśmy zadaniu i zaprojektowaliśmy nie tylko funkcjonalną ale i piękną kuchnię. Dodatkowo, sprytnie drzwiami przesuwnymi ukryliśmy wejście do spiżarni. Stosując zupełnie prosty front, drzwi subtelnie znikają na tle ściany, a system przesuwny w pełni optymalizuje przestrzeń. Naprzeciwko okna udało nam się zmieścić wysoką zabudowę, w której ukryliśmy lodówkę oraz wysoki system wysuwany cargo, w przestrzeni nad blatem, niestandardowo zabudowaliśmy piekarnik. Dzięki tej lokalizacji wysokiej zabudowy zachowaliśmy możliwie najwięcej przestrzeni. Zawsze projektując wnętrza zwracamy uwagę na wszystkie uwarunkowania wnętrza, jego geometrię oraz aby projektowanym meblem nie zasłaniać naturalnego światła.

Eleganckie, białe, frezowane fronty i drewnopodobne, laminowane blaty to naszym zdaniem połączenie idealne. Jasne fronty doskonale odbijają światło, a złote dodatki są przysłowiową wisienką na torcie w tym wnętrzu. Nowoczesna forma okapu wolno wiszącego, który pełni nie tylko role w filtracji powietrza, ale również znaczącą rolę dekoracyjną. Tło dla okapu nie jest przypadkowe, gdyż zależało nam na jego wyeksponowaniu. Po dwóch stronach kuchni zostały zaprojektowane inne wykończenia ścian. Po prawej okładzina meblowa z niezwykle naturalnym rysunkiem drewna, zaś po lewej kolejny nowoczesny akcent w tej klasycznej przestrzeni. Geometryczna, ale zarazem  subtelna tapeta. Ze względu na to, iż po lewej stronie zlokalizowana jest strefa tzw. mokra postanowiliśmy przesłonić tapetę taflą szkła, która dodatkowo nadaje blasku całości.

Pod oknem celowo zostały zastosowane ażurowe fronty, oczywiście nie tylko pełnią rolę dekoracyjną, ale ułatwiają wentylację i odprowadzenie ciepła od wspomnianego wcześniej kaloryfera. Mimo tego, że obok okna umieszczona została wysoka szafka nie zabiera ona światła i nie obciąża przestrzeni z uwagi na to, że zastosowaliśmy w niej przeszklony front. Zatem nie tylko to co kryje ta witryna, ale ona sama w sobie pełni po prostu rolę dekoracyjną.