• Slider 8
  • Slider 7
  • Slider 9

Realizacja 1

  • Styldeco Tychy
    +

    Styldeco Tychy

W dzisiejszych czasach kuchnia to nie tylko miejsce do gotowania, ale serce całego domu. Obecnie w większości przypadków kuchnia łączy się ze strefą dzienną i staje się integralną jej częścią, staje się centralnym i ważnym punktem na domowej mapie.

Tak stało się również w tym przypadku. Kuchnia została dyskretnie oddzielona minimalistyczną wyspą, a za sprawą subtelnych kolorów stanowi perfekcyjne tło dla pozostałej części wnętrza. Stonowana kolorystyka na którą postawili Inwestorzy zarówno przy wyborze koloru frontów lakierowanych jak i blatów z konglomeratu sprawia, że ta przestrzeń jest niezwykle elegancka, ale również bardzo przytulna i ciepła. Ten wspaniały obrazek to nie tylko piękno zewnętrze, ale również niesamowita wewnętrzna ergonomia. Poziome cięcia frontów w głównej zabudowie kryją w sobie najbardziej funkcjonalne rozwiązanie kuchenne jakim są szuflady.

W przypadku tej kuchni projektowanie zaczęło się na bardzo wczesnym etapie, gdyż wymagało odpowiedniego przygotowania pomieszczenia już na etapie budowy. Wnęka na lodówkę musiała być dokładnie przygotowana wedle zaleceń, zabudowa kartonowo gipsowa nad szafkami wiszącymi, czy też przyłącze wody odpowiednio zlokalizowane, tak aby zasilanie znalazło się tuż pod wyspą. Tu ważny był każdy detal, detal nie tylko techniczny, ale jak widać również detal samego wykończenia poszczególnych elementów. Nie bez powodu fronty lakierowane są tu matowe.

Mat mebla stał się doskonałą podstawą dla wyeksponowania blatów z konglomeratu. Blat w tym przypadku to bardzo szerokie pojęcie, gdyż z konglomeratu została wykonana również okładzina naścienna, ale nie taka znowu zwykła. Okładzina, która stała się zarazem dodatkową przestrzenią odstawczą na drobne urządzenia, czy tez przyprawy. Dzięki tej przestrzeni Inwestorzy zyskali pełnowartościowy blat roboczy, na którym nic nie stoi i nic nie przeszkadza podczas kulinarnych podróży. Minimalizm i monumentalność wyspy została uzyskana poprzez perfekcyjne w detalu połączenie blatu z bokami wyspy, oczywiście nie zapominając o wykończeniu frontu wyspy co w pionowej płaszczyźnie ukazuje nam piękny rysunek konglomeratu.

Stal użyta przy dobrze zlewozmywaka, armatury, gniazda blatowego, czy też lodówki to ponadczasowa biżuteria. Śmiało możemy stwierdzić, że to wnętrze z uwagi na swą kolorystykę i użyte materiały posłuży naszym Klientom przez długie lata i nieprzerwanie będzie cieszyć oko.