THERE IS NO SLIDER: Domyślny, TYPE: 1

Klasyczny Penthouse

Nie da się ukryć, że czerń jest niebywale klasyczna i ponadczasowa, a rozjaśniona bielą i złotymi dodatkami do tego bardzo elegancka. Szlachetność użytych tu materiałów nie jest przypadkowa. Wnętrze miało być gustowne i reprezentacyjne. 

Głęboki mat frontów akrylowych w czarnym kolorze połączony z białymi frontami lakierowanymi wykończonymi warstwą połysku to bardzo kontrastowe i efektowne połączenie. Wbrew pozorom oba materiały doskonale sprawdzają się w czyszczeniu i pielęgnacji. Dodatkowo fronty akrylowe są pokryte powłoką ANTYFINGER, dzięki czemu odciski palców są dużo mniej widoczne, a czyszczenie takich frontów jest nie tylko łatwe, ale i przyjemne. 

Białe blaty z konglomeratu pogrubione i wykończone złotą listwą świetnie łączą się z wykończeniem ściany z wzorzystego granitu i doskonale dopełniają kompozycję. Półwysep został dodatkowo wyposażony w miejsce spotkań, rozmów, ale przede wszystkim spożywania posiłków, dzięki obniżeniu tej strefy nie ma konieczności stosowani hakerów, tylko krzeseł w standardowej wysokości. Wykończony łagodnie półkolem stół sprawia wrażenie lżejszego. 

Dekoracyjne elementy takie jak podświetlona i przeszklona witryna oraz ryflowane wykończenie półwyspu od strony salonu doskonale uatrakcyjniają tą prostą mimo wszystko zabudowę. 

Istotną kwestią w tej koncepcji jest brak uchwytów, ale też nie ma konieczności stosowania systemów wspomagających otwieranie tj. push to open, czy servodrive. Zastosowane rozwiązanie to listwa miedzy blatem, a frontem, która wymaga innej konstrukcji mebla. Fronty są odpowiednio przedłużone i przepuszczone co pozwala na ich otwieranie.  Listwa może być aluminiowa w dowolnym kolorze, lub meblowa pod kolor frontów. Co ważne konstrukcja ta wymaga odpowiedniej wysokości szafek dolnych, a co za tym idzie poziomu blatu. Rozwiązanie to często jest wykluczane przy zabudowie podokiennej, która daje nam organicznie wysokości, a dla przykładu zmywarka nam ją narzuca.